product-img

Ubezpieczenie roweru

Ubezpieczenie roweru od kradzieży. Ile kosztuje ubezpieczenie roweru? Ubezpieczenie motoroweru i roweru przez internet. Ubezpieczenie roweru online.

Ubezpieczenie roweru od kradzieży

OC roweru nie jest obowiązkowe. Każdy rowerzysta może je dobrowolnie wykupić, ale nie musi. Jeśli zakres ochrony ubezpieczenia roweru został odpowiednio dobrany, zabezpiecza przed poniesieniem wysokich kosztów związanych z uszkodzeniem cudzego mienia, kradzieżą, a także uszkodzeniem go przez nieznanego sprawcę. Ubezpieczenie na rower może pomóc również zapewnić świadczenie, które umożliwi szybszy powrót do zdrowia po wypadku.

Ubezpieczenie roweru

Możliwe do uzyskania ubezpieczenie roweru to pomoc dla każdego rowerzysty, który ulegnie nieszczęśliwemu wypadkowi. Ubezpieczenie w podstawowej wersji działa w Polsce, a wersja rozszerzona funkcjonuje również za granicą. Ubezpieczenie roweru i rowerzysty zapewnia wsparcie finansowe, a także pomoc assistance. Osoby, które uprawiają sporty wysokie ryzyka powinni rozszerzyć swoje ubezpieczenie.

Ubezpieczenie dla rowerzysty

Warto wybrać ubezpieczenie dla rowerzysty, ponieważ gwarantuje ono wiele korzyści. W sytuacji, gdy zdarzy się wypadek, sprzęt zostanie naprawiony na miejscu lub przetransportowany do innego serwisu. Ubezpieczenie dla rowerzysty pokrywa koszty transportu do szpitala, a także wizyty lekarza. Zostaje także organizowana wizyta u specjalisty lub konieczna rehabilitacja. Interesant otrzyma również ustaloną kwotę. 

Zainteresowane osoby mogą wykupić ubezpieczenie rowerowe online. Pierwszym krokiem jest wejście na wniosek oraz wybranie terminu ubezpieczenia. Następnie należy podać cenę, nazwę oraz model roweru. Ostatnim krokiem jest zatwierdzenie oraz uiszczenie zapłaty. Polisa zostanie przesłana do interesanta za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Ubezpieczenie motoroweru

Należy pamiętać, że ubezpieczenie motoroweru jest obowiązkowe. Osoby, które posiadają motorowe muszą wykazać się aktualnym przez cały rok ubezpieczeniem OC. W innym przypadku na właściciela pojazdu zostanie nałożona kara. 
Cena ubezpieczenia motoroweru jest zależna między innymi od wieku, doświadczenia, a także historii ubezpieczeniowej jego właściciela. Ubezpieczenie motoroweru online jest jak najbardziej możliwe do zrealizowania. Polisy OC  dla motoroweru można szukać za pośrednictwem kalkulatorów internetowych.

Ubezpieczenie roweru elektrycznego

Ubezpieczając rower elektryczny interesant otrzymuje gwarancję ochrony w przypadku kradzieży, włamanie, uszkodzenia wskutek wypadku, a także uszkodzenia elektroniki oraz błędów obsługi. Ubezpieczenie roweru elektrycznego może zostać zrealizowane do trzech miesięcy po jego zakupie. Kradzież roweru można zgłaszać w wygodny sposób na stronie internetowej. Przypadek zostanie skierowany do ubezpieczyciela w celu kontroli po wypełnieniu odpowiedniego formularza zgłoszeniowego. 

  • Publikacja: 13-02-2023 Zmodyfikowany: 15-02-2023
  • Liczba wyświetleń: 970