Allianz

logo Allianz
Allianz numer telefonu: +48224224224
Allianz adres email: [email protected]
Allianz adres: Allianz ul. Rodziny Hiszpańskich 1 02-685 Warszawa

Czym zajmuje się Allianz? Allianz ubezpieczenia, zgłoszenie szkody. Allianz ubezpieczenie na życie. Allianz infolinia, kontakt, adres, e-mail, telefon.

Czym zajmuje się Allianz?

W Polsce grupa Allianz tworzona jest przez spółki oferujące wszystkim klientom finansowe rozwiązania. Allianz świadczy również usługi, które wspierają dystrybucje interesantów. 

Allianz jest grupą towarzystw ubezpieczeniowych, emerytalnych, a także inwestycyjnych. Główna siedziba firmy Allianz Polska zlokalizowana jest w Warszawie. Grupa świadczy usługi ponad dwóm milionom klientów indywidualnych oraz korporacyjnych. Grupa Allianz Polska składa się z następujących spółek:

 • Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji Allianz Polska SA 
 • Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych Allianz Polska SA
 • Towarzystwo Ubezpieczeń Allianz Życie Polska SA
 • Powszechne Towarzystwo Emerytalne Allianz Polska SA

Z firmą współpracuję również spółki, które należą do Grupy Allianz SE. Są to:

 • Mondial Assistance oferujący ubezpieczenia assistance
 • Euler Hermes zajmujący się ubezpieczeniami kredytów kupieckich

Allianz ubezpieczenia

Oferowane przez Grupę Allianz ubezpieczenia są kierowane zarówno dla klientów indywidualnych, jak i dla firm. Ubezpieczenia dostępne są z zakresu ochrony zdrowia, ochrony mienia, dotyczące samochodu, a także inwestycji oraz emerytur. Ubezpieczenia Allianz są następujące:

 • Twoje Życie - To ubezpieczenie na całe życie, które udziela wsparcie finansowe w przypadku choroby dla właściciela polisy oraz jego bliskich. Oferuje również pakiet lekarskich konsultacji.
 • Plan pełnej ochrony - Oferuje finansowe ubezpieczenie dla bliskich w razie śmierci właściciela ubezpieczenia. Istnieje również możliwość objęcia ochroną dzieci. 
 • Allianz Bezpieczne Życie - To szeroki zakres ochrony zdrowia oraz życia. Dostępne jest również sześć dodatkowych pakietów, które mają na celu wzmocnienie ochrony.
 • Twój Plan - Jest to ubezpieczenie na całe życie, które łączy się z odkładaniem środków finansowych na przyszłość. Oferuje również wsparcie w trakcie choroby oraz pakiet konsultacji lekarskich.
 • Plan na dziś i jutro - To bezterminowa ochrona życia wraz z odkładaniem pieniędzy w ramach jednego ubezpieczenia. Oferowana jest też kompleksowa ochrona w przypadku choroby oraz wypadku.
 • NNW indywidualne - Dotyczy pomocy medycznej oraz wsparcia finansowego w razie choroby lub wypadku osoby dorosłej lub dziecka.
 • NNW szkolne - To medyczna pomoc, a także wsparcie finansowe w razie wypadku dziecka. 
 • Dalej Razem - Jest to kontynuacja grupowego Ubezpieczenia Zespół lub Opiekun.
 • Mój Samochód - Ubezpieczenie samochodu OC, AC, NNW oraz Assistance.
 • Pakiety Dealerskie - Polegają na zakupie samochodu wraz z ubezpieczeniem w salonie dealerskim.
 • Moja Firma - Jest to oferta dopasowana głównie do specyfiki branży w której działa interesant.
 • Moja Flota - Oferuje elastyczne ubezpieczenie pojazdów wykorzystywanych przez firmę. 
 • Moi Pracownicy - To grupowe ubezpieczenie zdrowotne oraz na życie.
 • Życie - Zapewnienie sobie oraz bliskim poczucie bezpieczeństwa. 

Allianz zgłoszenie szkody

W firmie Allianz zgłoszenie szkody jest bardzo łatwe. Wszystkie zainteresowane osoby mogą zrealizować to w formie online. Aby to zrealizować, należy wybrać ubezpieczenie, którego dotyczy sprawa. Godnym uwagi jest fakt, że większość zgłoszeń jest realizowana w ciągu czterech dni roboczych. Szkodę można zgłosić również korzystając z kontaktuj telefonicznego. 

Należy pamiętać, że w zależności od rodzaju szkody należy przygotować inne dokumenty. Zgłaszając szkodę dotyczącą Allianz ubezpieczenie na życie należy przygotować kopię dowodu osobistego, dokumentację medyczną z prowadzonego leczenia, w razie wypadku dokumenty, które potwierdzają nieszczęśliwy wypadek oraz kopię notatki policyjnej. W sytuacji poważnego zachorowania obowiązkowo należy przesłać kopię wyników badań, które potwierdzają rozpoznanie choroby. Należy też dołączyć do zgłoszenia kopie faktur oraz rachunków, które dokumentują wydatki na leczenie w przypadku jego realizacji. 

Zdjęcia wszelkich dokumentów można przesyłać za pośrednictwem poczty elektronicznej. Osoby, które są zwolennikami bardziej tradycyjnej formy, mogą przesłać je listownie na podany adres korespondencyjny.

Allianz kontakt

Wszystkie zainteresowane osoby, które chcą uzyskać z firmą Allianz kontakt mogą zrealizować to na wiele sposobów. Jednym z nich jest przesłanie wiadomości mailowej, wykorzystując w tym celu pocztę elektroniczną. Wszelkie zapytania, a także innego rodzaju wiadomości należy wysyłać na adres [email protected]

Interesanci mają możliwość odbycia czatu na żywo online z konsultantem. Aby to zrealizować, należy najpierw dokonać logowania. 

Dostępna jest również do grupy Allianz infolinia. Telefon funkcjonuje pod numerem +48 224 224 224. Połączenia odbierane są przez wysoko wykwalifikowanych konsultantów Biura Obsługi Klienta, którzy mają duże doświadczenie zawodowe, a także szeroki zakres wiedzy. To wszystko sprawia, że są oni w stanie odpowiedzieć na każde pytania zadane przez osobę dzwoniącą. Telefon Allianz to najszybszy dostępny kanał kontaktowy, dzięki któremu natychmiast można uzyskać wszystkie potrzebne informacje oraz odpowiedzi na nurtujące pytania.

Osoby, które są zwolennikami bardziej tradycyjnej formy uzyskania kontaktu mogą wysłać list na podany adres korespondencyjny. Warto zaznaczyć, że wybierając ten kanał kontaktowy czas oczekiwania na odpowiedź zwrotną jest znacznie dłuższy. 

Aktualnie działający numer telefonu do Biura Obsługi Klienta Allianz to: +48 224 224 224
Allianz adres e-mail: [email protected]

Allianz adres korespondencyjny:
Allianz 
ul. Rodziny Hiszpańskich 1
02-685 Warszawa

Allianz logowanie

Do serwisów Allianz logowanie jest bardzo łatwe. Najpierw jednak należy utworzyć konto. Obowiązkowo klient musi wprowadzić swoje imię, nazwisko, adres poczty elektronicznej, a także odpowiednie hasło.

Logowanie do serwisu Allianz umożliwia interesantom dostęp do aktywnych polis oraz korespondencji z nimi związanych. Dzięki niemu można również opłacać składki z wykorzystaniem bramki płatności. Klienci mają podgląd do zgłaszanych roszczeń oraz szkód, a także dostęp do danych kontaktowych wszystkich swoich Agentów. 

Allianz ubezpieczenie turystyczne 

Oferowane przez Allianz ubezpieczenie turystyczne ma na celu zapewnienie spokojnej oraz wygodnej podróży. Ubezpieczenie turystyczne zapewnia transport medyczny w przypadku nagłej choroby. Pokrywa również koszty leczenia. Gwarantuje także ubezpieczenie NNW w podróży, które wypłaca pieniądze na rehabilitację w sytuacji uszczerbku na zdrowiu w czasie nieszczęśliwego wypadku. W przypadku śmierci właściciela polisy jego ustawowi spadkobiercy otrzymują odszkodowanie. 

Ubezpieczenie turystyczne Allianz gwarantuje również zabezpieczenie bagażu w czasie podróży. W sytuacji, gdy na lotnisku dostarczenie bagażu opóźniło się o co najmniej sześć godzin i interesant musiał zakupić artykułu pierwszej potrzeby to dostanie za nie zwrot pieniędzy.

Allianz ubezpieczenie grupowe

Dostępne w Allianz ubezpieczenie grupowe jest polisą najczęściej oferowaną za pośrednictwem pracodawcy. Grupowa polisa działa podobnie do indywidualnej. Zakres ubezpieczenia obejmuje ochronę w ciężkich życiowych sytuacjach, do których należy między innymi pobyt w szpitalu, poważna choroba, a także urodzenie dziecka. 

Ubezpieczenie grupowe Allianz zapewnia finansowe wsparcie dla pracownika, a także jego rodziny. Ważnym aspektem jest to, że ochronę uzyskuje się w przypadku śmierci oraz poważnej choroby. Przystąpić do tego rodzaju ubezpieczenia mogą przedsiębiorstwa zatrudniające minimum trzech pracowników.

 • Publikacja: 21-02-2023 Zmodyfikowany: 21-02-2023
 • Liczba wyświetleń: 2621