PZU

logo PZU
PZU numer telefonu: 799 698 698
801 405 905

PZU adres email: [email protected]
PZU adres: PZU, ul. Postępu 18a, 02-676 Warszawa

Co to jest PZU? Jakie ubezpieczenia oferuje PZU? PZU karta apteczna, ubezpieczenie samochodu, ubezpieczenia turystyczne. PZU Assistance. PZU kontakt.

Czym jest PZU? 

Firma PZU to największy w całej Polsce ubezpieczyciel, który działa przede wszystkim na rynku ubezpieczeń majątkowych, a także osobowych. Powszechny Zakład Ubezpieczeń posiada bardzo rozbudowaną sieć, dzięki której wszyscy klienci mają łatwy dostęp do produktów tej firmy niezależnie od miejsca ich zamieszkania.

Ważnym aspektem jest to, że PZU zapewnia bezpieczeństwo, stabilizację finansową, a także wsparcie. Powszechny Zakład Ubezpieczeń swoją działalnością obejmuje ubezpieczenia, zdrowie, bankowość i finanse, a także inwestycje. Grupa zapewnia interesantom również wysoką ochronę oraz dostarcza usługi najwyższej jakości przede wszystkim w dziedzinach życia publicznego, gospodarczego, a także prywatnego.

PZU to otwarta spółka na wszystkie oczekiwania społeczne. Powszechny Zakład Ubezpieczeń buduje nowe standardy dotyczące relacji z dostawcami, odpowiada na potrzeby swoich klientów, tworzy ciekawe miejsca pracy, rozwija kulturę etyki, a także jest liderem działań społecznych, które dotyczą bezpieczeństwa.

PZU ubezpieczenia

Ubezpieczenia PZU oferowane są dla klientów indywidualnych i rodziny, a także dla firm oraz pracowników. Powszechny Zakład Ubezpieczeń zapewnia ochronę życia oferując ubezpieczenia, dzięki którym klient otrzyma poczucie bezpieczeństwa. Rodzaje ubezpieczeń, które oferuje ta grupa to przede wszystkim:

 • Wsparcie na wypadek leczenia szpitalnego zawału serca, udaru mózgu oraz nowotworu złośliwego - PZU oferuje pomoc finansową, kiedy po powrocie ze szpitala do domu nadal będzie potrzebna pacjentowi opieka. Pieniądze przeznaczone są również na zakup leków oraz na przykład na wypożyczenie czy zakup sprzętu rehabilitacyjnego.
 • Wsparcie na wypadek utraty sprawności w życiu codziennym - Powszechny Zakład Ubezpieczeń wypłaca środki finansowe w przypadku trwałej utraty przez klienta sprawności, która została spowodowana chorobą czy wypadkiem. 
 • PZU Kontynuacja Dla Ciebie Plus - Ubezpieczyciel wypłata pieniądze dla bliskich właściciela polisy w przypadku jego śmierci. Środki finansowe przekazywane są również między innymi w razie choroby, czy nieszczęśliwego wypadku. 
 • PZU Wsparcie w Życiu i Zdrowiu - Towarzystwo Ubezpieczeniowe PZU wypłaca dodatkowe środki w przypadku problemów zdrowotnych oraz utraty bliskich. Oferuje także dostęp do lekarskich konsultacji bez posiadania skierowania. 
 • Wsparcie po złamaniu kości wskutek nieszczęśliwego wypadku - Klient otrzymuje od Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń wypłatę środków finansowych po złamaniu w trakcie nieszczęśliwego wypadku. 
 • Wsparcie w razie uszczerbku na zdrowiu spowodowanego nieszczęśliwym wypadkiem - Interesant otrzymuje pieniądze, które przeznaczone są na leczenie, a także na rehabilitację.
 • Finansowe wsparcie po operacji chirurgicznej - PZU wypłaca poszkodowanemu środki na powrót do zdrowia. 
 • Dodatkowe ubezpieczenie na wypadek ciężkich chorób - Tego rodzaju ubezpieczenie oferuje środki finansowe na powrót do zdrowia po ciężkiej chorobie lub w trakcie leczenia. 
 • PZU Ochrona dla Rolników - Oferuje pomoc finansową w chorobie, leczeniu szpitalnym oraz po nieszczęśliwym wypadku wszystkim rolnikom. 
 • Ubezpieczenie NNW dla nauczycieli i personelu placówek oświatowych - To wsparcie finansowe dla personelu szkół, którzy brali udział w nieszczęśliwym wypadku. 
 • Ubezpieczenia NNW dla studentów i uczniów szkół policealnych - Studenci oraz uczniowie otrzymują od zakładu pomoc finansową po nieszczęśliwym wypadku, a także za pobyt w szpitalu. 
 • Ubezpieczenie dla rowerzystów - Powszechny Zakład Ubezpieczeń oferuje pomoc dla każdego rowerzysty który ulegnie nieszczęśliwemu wypadkowi
 • Ubezpieczenie NNW dla sportowców - Dotyczy pomocy dla sportowców, a także trenerów. Swoim zakresem obejmuje nie tylko Polskę ale również inne kraje.
 • Ubezpieczenia NNW dla dzieci i młodzieży - Oferuje wsparcie finansowe, a także pomoc dla ucznia oraz przedszkolaka po nieszczęśliwym wypadku.
 • Ubezpieczenie NNW dla każdego - To pomoc oraz odszkodowanie po nieszczęśliwym wypadku, który miał miejsce w pracy oraz w życiu prywatnym.
 • Dodatkowe indywidualne ubezpieczenie rentowe PZU Na Dobry Początek - Jest to comiesięczna renta dla dziecka w przypadku śmierci rodzica. Wypłaty są realizowane do końca ubezpieczenia oraz dożywotnio.
 • Wsparcie po śmierci wskutek wypadku komunikacyjnego - Ubezpieczyciel wypłaca środki finansowe dla bliskich w przypadku śmierci właściciela polisy wskutek wypadku komunikacyjnego. 
 • Wsparcie po śmierci wskutek nieszczęśliwego wypadku - Środki finansowe są wypłacane dla bliskich klienta polisy po jego śmierci, która nastąpiła wskutek nieszczęśliwego wypadku. Ubezpieczenie dostępne jest całodobowo oraz na całym świecie.
 • Wsparcie po nieszczęśliwym wypadku dla Ciebie i dziecka - Taka sama składka obowiązuje niezależnie od liczby dzieci.
 • Indywidualna kontynuacja ubezpieczenia grupowego - Jest to kontynuacja ubezpieczenia na przykład po przejściu na emeryturę.
 • Wsparcie dla bliskich oraz oszczędzanie - Zapewnia wypłatę dla bliskich po śmierci.
 • Ochrona na całe życie - To wsparcie finansowe dla najbliższych osób po śmierci właściciela polisy, a także dożywotnia ochrona na wypadek śmierci.
 • Ochrona życia – ubezpieczenie terminowe
 • Zabezpieczenie przyszłości dziecka - Przeznacza dla dziecka środki finansowe na początek życia dorosłego po śmierci rodzica.
 • Organizacja leczenia za granicą - Jest to plan na wypadek niemożliwego lub niewystarczającego leczenia w kraju.

PZU logowanie

Do Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń PZU logowanie jest bardzo łatwe. Osoby, które nie posiadają jeszcze konta mogą je założyć za pomocą usługi mObywatel, usługi moje ID, adres e-mail lub numeru telefonu, a także korzystając z infolinii PZU. Na głównej stronie internetowej grupy znajduje się dokładna instrukcja jak krok po kroku należy to zrealizować. 

W sytuacji gdy interesant zapomniał hasła do PZU online może je zresetować w kilku bardzo łatwych krokach. W celu realizacji całego procesu wystarczy posiadać telefon komórkowy lub adres poczty elektronicznej, które zostały zarejestrowane w systemie. 

PZU kontakt

Wszystkie zainteresowane osoby z Biurem Obsługi Klienta PZU kontakt mogą zrealizować na kilka sposobów. Jednym z nich jest przesłanie wiadomości mailowej za pośrednictwem poczty elektronicznej. Zapytania należy kierować na adres [email protected]. Wiadomości zwrotne udzielane są najszybciej jak to możliwe. 

Dostępna jest również infolinia PZU. Telefon Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń funkcjonuje pod numerem 799 698 698, 801 405 905 oraz 22 505 15 48. Połączenia mogą zostać zrealizowane przez interesanta całodobowo. Pracownicy Biura Obsługi Klienta posiadają wysokie kwalifikacje, a także duże doświadczenie zawodowe, co sprawia że są w stanie odpowiedzieć na każde pytanie, jakie zada osoba dzwoniąca. 

Aktualnie działający numer telefonu do Biura Obsługi Klienta Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń to: 799 698 698, 801 405 905 oraz 22 505 15 48
Adres e-mail: [email protected]

Zgłoszenie szkody PZU

Godnym uwagi jest fakt, że zgłoszenie szkody PZU zależne jest od jej kategorii. Szkoda może dotyczyć pojazdu, majątku oraz osób. 

Osoby, które posiadają w PZU ubezpieczenie samochodu, aby zgłosić odszkodowanie powinny kliknąć opcję “Zgłoś szkodę lub świadczenie” oraz wybrać opcję “Pojazd”. Jeśli chodzi o szkody, które są związane z OC niezbędne jest oświadczenie sprawcy, oświadczenie o podatku VAT, numer konta oraz zdjęcia pojazdu uszkodzonego. W sytuacji szkód AC interesant powinien podać numer konta wraz ze zdjęciami uszkodzonego samochodu. Wszystkie dokumenty warto dołączyć do zgłoszenia lub dosłać je przez link otrzymany po dokonaniu rejestracji szkody.

Numer szkody PZU petenci mogą sprawdzić na ostatniej planszy zgłoszenia. Taką informację otrzymają również pocztą elektroniczną wraz z podsumowanie. Tego rodzaju wiadomości interesant powinien otrzymać kilka minut po dokonaniu zgłoszenia. 

W trakcie zgłaszania szkody PZU istnieje obowiązek wezwania policji w dwóch sytuacjach. Pierwszą z nich jest fakt istnienia osób rannych oraz nieżyjących. Policję należy wezwać również wtedy gdy jest podejrzenie przestępstwa.

PZU pakiet medyczny

Oferowany przez PZU pakiet medyczny zapewnia wizyty u lekarzy bez limitów oraz bez skierowań. Wizyty można odbyć w ponad dwóch tysiącach placówek oraz w sześciuset miasta na terenie Polski. Pakiet udostępnia klientom także darmowe zabiegu ambulatoryjne.

Istnieje kilka rodzajów pakietów. Należy do nich: 

 • Pakiet medyczny dla Ciebie
 • Pakiet medyczny dla Ciebie i Dziecka
 • Pakiet medyczny dla Ciebie i Partnera
 • Pakiet medyczny dla Rodziny
 • Pakiet medyczny 67+

PZU ubezpieczenie turystyczne

Dostępne w PZU ubezpieczenie turystyczne to pomoc podczas wyjazdu w Polsce jak i za granicą. W przypadku choroby oraz nieszczęśliwego wypadku interesant otrzyma pomoc oraz środki finansowe na leczenie, a także powrotny transport medyczny. Ubezpieczyciel opłaca również poszukiwania, a tak\ze akcje ratownicze. 

PZU karta apteczna

Istniejące w PZU karta apteczna oferuje interesantom pieniądze na zakupy w aptekach po pobycie w szpitalu, a także operacji, które są wynikiem nieszczęśliwego wypadku. 

Dzięki karcie istnieje możliwość odbioru dowolnych produktów w każdej aptece na terenie całej Polski. Karta posiada jednak określony limit, którego wysokość znajduje się na liście na głównej stronie internetowej Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń

Z karty można korzystać w formie gotówkowej, a także bezgotówkowej. W celu uzyskania zwrotów kosztów w trakcie zakupów za pomocą gotówki należy przesłać do ubezpieczyciela dokumenty, jakimi są ksero, skan lub zdjęcie paragonu czy faktury, a także awersu oraz rewersu karty aptecznej. 

PZU Assistance

Ubezpieczenie, jakim jest PZU Assistance przeznaczone jest dla właścicieli samochodów osobowych. Oferuje klientowi pomoc w drodze w razie wypadku. Koszt składki ubezpieczeniowej PZU Assistacnce zależy od wielu czynników. Istnieje kilka pakietów do wyboru. Osoby, które poruszają się jedynie na terenie Polski powinny zaopatrzyć się w pakiet komfort. Zakup polisy w pakiecie super oferuje także pomoc poza granicami kraju. Oferta nie dotyczy jednak Mołdawii oraz Rosji, w takim przypadku należy skorzystać z pomocy innego ubezpieczyciela.

 • Publikacja: 20-02-2023 Zmodyfikowany: 21-02-2023
 • Liczba wyświetleń: 2135