product-img

Na czym polega ubezpieczenie ADAC?

Co to jest i na czym polega ubezpieczenie ADAC? Niemieckie ubezpieczenie ADAC. Ubezpieczenie ADAC w Polsce. Ile w Polsce kosztuje ubezpieczenie ADAC

Czym jest ubezpieczenie ADAC?

ADAC, czyli Allgemeiner Deutscher Automobil-Club, to renomowany niemiecki automobilklub, cieszący się mianem największego w Europie i drugiego co do wielkości na całym świecie. Jego działalność obejmuje szeroki zakres usług, znanych i cenionych nie tylko w Niemczech, ale również poza nimi. Jednym z głównych obszarów działań ADAC jest prowadzenie testów nowych samochodów i opon, co pozwala konsumentom dokonywać świadomych wyborów zakupowych. Klub ten także zajmuje się opracowywaniem rankingu awaryjności pojazdów oraz badaniem bezpieczeństwa tuneli, promów i dróg, co ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa podróżowania zarówno w kraju, jak i za granicą. ADAC słynie również z oferowania wszechstronnych usług w zakresie pomocy drogowej. Jego ubezpieczenie auta to rozwiązanie, które cieszy się dużą popularnością wśród niemieckich kierowców. Jak działa to ubezpieczenie? Wyobraź sobie sytuację, w której twoje auto nagle odmawia posłuszeństwa - mogłoby to oznaczać długotrwałe opóźnienia, kłopoty z transportem czy nawet koszty lawetowania. Dla członków ADAC rozwiązanie jest znacznie prostsze. Wystarczy zadzwonić na infolinię klubu, a specjalistyczna ekipa przyjedzie na miejsce i udzieli pomocy. Zaczynając od diagnozy usterki, korzystając z zaawansowanego sprzętu diagnostycznego, który pozwala szybko zlokalizować problem. Zaskakujące jest to, że aż 85% usterek, które są diagnozowane przez ADAC, można naprawić na miejscu. Jeśli jednak awaria jest poważniejsza, auto zostaje odholowane do odpowiedniego warsztatu, gdzie przystępuje się do naprawy.

Warto zaznaczyć, że ADAC nie tylko naprawia poważne usterki, ale także pomaga w pozornie prostych sprawach, które mogą sprawić problem kierowcom. Członkowie klubu mogą liczyć na wsparcie nawet przy tak banalnych kwestiach, jak wymiana żarówki czy naprawa opony. To oznacza, że kierowcy nie muszą się obawiać żadnej sytuacji na drodze, nawet jeśli nie czują się wystarczająco pewnie, by samodzielnie dokonać naprawy. Wystarczy wezwać patrol ADAC i skorzystać z usług w ramach członkostwa w klubie. ADAC to nie tylko wszechstronna pomoc na drodze, ale także gwarancja spokoju i bezpieczeństwa dla kierowców, którzy cenią sobie profesjonalizm i sprawność działania. To klub, który dba o swoich członków i stawia na jakość świadczonych usług.

Niemieckie ubezpieczenie ADAC

ADAC cieszy się ogromnym uznaniem w kraju i poza jego granicami. To nie tylko klub samochodowy, ale także instytucja, która stawia na wszechstronną pomoc i profesjonalizm. ADAC to organizacja, która od lat zajmuje się nie tylko reprezentacją interesów kierowców, ale także świadczeniem rozmaitych usług związanych z motoryzacją i podróżami. Co ciekawe, w Niemczech ADAC cieszy się ogromnym zaufaniem społecznym i jest postrzegany jako jedna z najbardziej wiarygodnych instytucji, wyprzedzając w rankingach takie instytucje jak Kościół czy policja. Jednym z najbardziej znanych i cenionych produktów oferowanych przez ADAC jest ubezpieczenie samochodowe. Klub ten opiera swoją działalność na rozbudowanej sieci pojazdów i specjalistycznych ekip, które są gotowe do interwencji na drodze w przypadku awarii. To właśnie te charakterystyczne żółte pojazdy z napisem ADAC na boku zyskały przydomek "żółtych aniołów". Co istotne, ubezpieczenie ADAC nie ogranicza się tylko do Niemiec, ale działa na terenie większości europejskich krajów, co czyni je atrakcyjnym rozwiązaniem dla podróżujących.

Jednak ubezpieczenie ADAC jest dostępne wyłącznie dla członków stowarzyszenia. To oznacza, że aby skorzystać z jego korzyści, trzeba opłacić odpowiednią składkę członkowską. Warto zaznaczyć, że ubezpieczenie ADAC jest przypisane do kierowcy, a nie do konkretnego pojazdu. Dlatego też osoba zainteresowana takim ubezpieczeniem musi spełnić kilka podstawowych warunków, takich jak zamieszkiwanie w Niemczech. Pytanie o koszty ubezpieczenia ADAC w Niemczech zależy od wielu czynników, takich jak rodzaj członkostwa i zakres usług, dlatego warto skontaktować się z klubem bezpośrednio w celu uzyskania dokładnych informacji.

Ubezpieczenie ADAC w Polsce 

Stowarzyszenie ADAC, znane na całym świecie jako niemiecki klub motoryzacyjny oferujący szeroki zakres usług związanych z motoryzacją i podróżami, rozpoczęło swoją działalność w Polsce. Jednak to nie ADAC bezpośrednio dostarcza usługi ubezpieczenia samochodowego w Polsce, ale firma Starter, która jest częściowo udziałowcem ADAC. Firma Starter istnieje na rynku już od dziesięciu lat i specjalizuje się w świadczeniu usług assistance pogwarancyjnego na rzecz producentów samochodów. Jednak teraz firma ta poszerza swoją ofertę o klientów indywidualnych, którzy chcieliby skorzystać z pomocy na drodze. Oferowane usługi ubezpieczenia ADAC POLSKA obejmują naprawę pojazdu "od ręki" na miejscu awarii. To niesamowicie wygodne rozwiązanie, zwłaszcza gdy uwzględni się, że wiele drobnych usterek można szybko naprawić, ale z braku odpowiednich narzędzi czy wiedzy, kierowcy często nie są w stanie tego zrobić samodzielnie.

Co więcej, ubezpieczenie ADAC POLSKA może okazać się niezwykle przydatne dla osób planujących podróż samochodem po Polsce lub za granicą. Warto podkreślić, że usługi tej firmy są już teraz bardzo skuteczne, a specjaliści mogą pochwalić się 50% skutecznością w naprawianiu aut na miejscu. Krótkoterminowym celem jest doprowadzenie tego wskaźnika do imponującego poziomu 70%. Warto również zaznaczyć, że firma Starter przygotowywała się do rozszerzenia swojej działalności na rynek indywidualnych klientów już od jesieni 2022 roku. Wówczas dokonano zakupu dodatkowych pojazdów do floty i rozpoczęto intensywne szkolenia specjalistów, aby ich praca była zgodna z najwyższymi standardami niemieckiego odpowiednika, czyli ADAC. Dzięki temu polscy kierowcy mogą teraz cieszyć się profesjonalną i skuteczną pomocą na drodze, która może znacząco zwiększyć komfort podróżowania i zapewnić spokój podczas długich wypraw.

Ile w Polsce kosztuje ubezpieczenie ADAC?

Firma Starter, działająca w partnerstwie z niemieckim automobilklubem ADAC, wprowadza do polskiego rynku dwa różne pakiety usług ubezpieczenia samochodowego. Pierwszy z nich, o nieco ograniczonym zakresie, będzie dostępny dla klientów za roczną składkę w wysokości 99 złotych. Drugi pakiet, bardziej rozbudowany i zawierający dodatkowe usługi, będzie kosztować 199 złotych rocznie. Obydwa te pakiety umożliwiają korzystanie z profesjonalnej pomocy na drodze w przypadku awarii samochodu. Pakiet rozszerzony, choć nieco droższy, oferuje dodatkowe usługi, które mogą być atrakcyjne dla kierowców, takie jak naprawa pojazdu "od ręki" na miejscu awarii czy wsparcie w przypadku błahych problemów, takich jak wymiana żarówki czy naprawa opony.

Koszty tych pakietów są stosunkowo niskie w porównaniu do potencjalnych korzyści i wygody, jakie mogą przynieść kierowcom. Ubezpieczenie ADAC POLSKA, choć dopiero stawia pierwsze kroki w Polsce, może stać się cennym wsparciem dla osób podróżujących samochodem. Dzięki niemu kierowcy mogą mieć pewność, że w razie problemów na drodze zostaną szybko i profesjonalnie obsłużeni, co może znacząco zwiększyć bezpieczeństwo i komfort podróżowania.

  • Publikacja: 26-10-2023 Zmodyfikowany: 26-10-2023
  • Liczba wyświetleń: 1203