Ubezpieczenie Assistance

Co to jest Ubezpieczenie Assistance? Jakie wybrać Ubezpieczenie Assistance? Co obejmuje Ubezpieczenie Assistance. Assistance Prestiż, Assistance Midi.

Co obejmuje ubezpieczenie Assistance?

Ubezpieczenie Assistance pomaga zainteresowanym osobom uporać się z kosztami finansowymi, które przytrafiają się przy nieszczęśliwych zdarzeniach takich jak na przykład wypadek drogowy. Interesant, który posiada polisę Assistance, wystarczy, że zadzwoni bezpośrednio do ubezpieczyciela, który zajmie się zapewnieniem całej rodzinie noclegu, a także odholowaniem auta do warsztatu. Zdecydowanie Ubezpieczenie Assistance jest aktualnie coraz częściej wybierane.

Godnym uwagi jest fakt, że ubezpieczenie Assistance oferuje natychmiastową pomoc w sytuacji zdarzenia ubezpieczeniowego. Oferowana jest przede wszystkim pomoc drogowa w miejscu awarii, organizacja części zamiennych, holowanie, pojazd zastępczy, a także zakwaterowanie. Należy pamiętać, że szczegółowy zakres ochrony zależny jest od danego towarzystwa ubezpieczeniowego oraz od wariantu polisy. 

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze Assistance?

Przed podjęciem decyzji, która dotyczy wyboru ubezpieczenia Assistance, interesanci obowiązkowo powinni zapoznać się z warunkami danej umowy. Podczas dokonywania wyboru głównie należy zwrócić uwagę na:

  • informacje dotyczące holowania, a dokładnie na jaką odległość w ramach pakietu jest ono realizowane i czy jest możliwe również poza granicami polski
  • wyłączenia terytorialne ochrony ubezpieczeniowej, chodzi tutaj o kraje, w których obowiązuje wykupione ubezpieczenie
  • czy udzielany zostaje samochód zastępczy oraz na jak długo
  • czy oferowane są usługi serwisowe, takie jak dowóz paliwa, wymiana opon
  • czy istnieje możliwość skorzystania z hotelu na czas naprawy samochodu

Ubezpieczenie Assistance pojazdu

W przypadku zdarzenia przed zrealizowaniem połączenia do ubezpieczyciela Assistance należy pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Ważnym aspektem jest to, aby pamiętać o zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, stawiając na przykład znak ostrzegawczy. Warto dokładnie przeanalizować treść, jaka ma zostać przekazana do ubezpieczyciela.

Korzystając z ubezpieczenia Assistance pojazdu, należy również przygotować polisę w celu weryfikacji zgłoszenia, które powinno zostać zrealizowane najszybciej jak to możliwe. Koniecznie interesant powinien pamiętać także o pomocy medycznej, prawnej oraz technicznej.

Ubezpieczenie typu Assistance

Wszystkie zainteresowane osoby ubezpieczenie typu Assistance mogą wybrać w różnych wersjach. Istnieje wersja Assistance Midi, a także Prestiż. 

Assistance wersja Midi to podstawowe ubezpieczenie, które zapewnia poszkodowanemu niezbędne wsparcie. Wybierając ten wariant polisy interesanci otrzymują całkowitą pomoc informacyjną, która dotyczy między innymi procedury zgłaszania szkód, lokalizacji najbliższego warsztatu oraz hotelu. Otrzymują również pomoc w razie wypadku, kradzieży, a także awarii. Pomoc odnosi się do holowania pojazdu oraz udzielenia samochodu zastępczego. 

W przypadku ubezpieczenia Assistance Prestiż jest  ono kierowane dla klientów, którzy mają znacznie większe wymagania. Polisa w tym wariancie została poszerzona o organizację oraz pokrycie kosztów związanych z naprawą pojazdów na miejscu zdarzenia. Klienci mają zapewnione również auto zastępcze lub kierowcę. Polisa Assistance Prestiż obejmuje także koszty noclegu, przewóz medyczny i hospitalizacje, ważnym aspektem jest to, że funkcjonuje na terenie całej Europy.

Ubezpieczenie Assistance – Jakie wybrać?

Osoby, które nie wiedzą, jakie wybrać Ubezpieczenie Assistance, powinni w szczególności zapoznać się dokładnie z całym zakresem oferowanych usług. Interesanci, którzy poruszają się samochodem również poza terenem polski, powinni zaopatrzyć się w rozszerzony wariant polisy ubezpieczeniowej.