Benefia

logo Benefia
Benefia numer telefonu: +48 (22) 544 14 70
Benefia adres email: [email protected]
Benefia adres: Benefia Ubezpieczenia, Aleje Jerozolimskie 162A, 02-342 Warszawa

Co to za firma Benefia? Benefia logowanie, kontakt, infolinia. Benefia ubezpieczenia, wypowiedzenie OC, zgłoszenie szkody. Benefia a Compensa.

Ubezpieczenia Benefia

Benefia to firma ubezpieczeniowa, która została założona w 1824 roku w Wiedniu. Na terenie Polski Benefia świadczy klientom usługi najwyższej jakości już ponad piętnaście lat. Godnym uwagi jest fakt, że firma należy do światowej marki, jaką jest Vienna Insurance Group.

Oferta ubezpieczeniowa Benefia

Oferowane przez firmę Benefia ubezpieczenia dotyczą samochodów, motocykli, nieruchomości, a także podróży. Firma zapewnia klientom również szeroki pakiet opieki zdrowotnej. Dostępne są osobne oferty dla klientów indywidualnych oraz biznesowych. Warto wiedzieć, że pełna oferta produktów jest dostępna na oficjalnej stronie internetowej ubezpieczyciela. Interesanci mogą kupić dowolny produkt online bez żadnych pośredników. Istnieje również specjalna aplikacja Benefia, która pozwala przeglądać wszystkie oferty. Przykładowe ubezpieczenia, jakie klient może zakupić w firmie to: 

  • OC + NNW - Ten rodzaj ubezpieczenia swoją ochroną obejmuje nieszczęśliwe wypadki, które powstały podczas korzystania z samochodu. Ubezpieczenie chroni wszystkich pasażerów. Suma ubezpieczenia może zastać zaoferowana przez klienta. 
  • OC + AC Pakiet Perfect - Pakiet jest przeznaczony dla pojazdów, które posiadają mniej niż dwanaście lat. Możliwa jest opcja zakupu ubezpieczenia na raty. 
  • OC + Assistance Prawny - W tym przypadku w okresie całego ubezpieczenia interesant może skorzystać z sześciu porad prawnych. Ubezpieczenie obejmuje udzielenie prawnej informacji, która dotyczy prawa mieszkaniowego, konsumenckiego, ubezpieczeniowego, o ruchu drogowym, a także prawa podatkowego.
  • OC + Assistance SOS - Ten pakiet ubezpieczeniowy kierowany jest w szczególności do osób, które pokonują własnym samochodem odległe trasy. Oferta obejmuje holowanie z limitem do tysiąca kilometrów. Firma dostarcza części zamienne w sytuacji, kiedy do zdarzenia doszło dalej niż pięćdziesiąt kilometrów od miejsca zamieszkania klienta. Interesant otrzymuje również zastępczy samochód na dwadzieścia jeden dni.
  • OC + Zielona Karta - Należy pamiętać, że minimalny okres, w którym ważna jest Zielona Karta to piętnaście dni, a maksymalny dwanaście miesięcy. Ważnym aspektem jest to, że w tym przypadku składka opłacana jest jednorazowo. Karta obowiązuje poza granicami Polski.
  • OC + Ochrona Prawna Pojazdu i Umów - W tym ubezpieczeniu ochrona obejmuje zwrot kosztów postępowania administracyjnego, a także kosztów sądowych. Ubezpieczenie klient może zawrzeć na dwanaście miesięcy. Godnym uwagi jest fakt, że suma ubezpieczenia dodatkowego to trzydzieści pięć tysięcy złotych.

Benefia wypowiedzenie OC

W firmie Benefia wypowiedzenie OC klient może zrealizować najpóźniej na jeden dzień przed końcem obecnej polisy. W sytuacji, gdy interesant kupił samochód i chce wypowiedzieć jego obowiązującą polisę OC ma możliwość wykonania tego drogą internetową. Jest to duże udogodnienie, ponieważ cała procedura może zostać zrealizowana bez konieczności wychodzenia z domu.
Wypowiedzenie OC Benefia można wykonać korzystając ze specjalnego generatora. Zainteresowane osoby mogą również przesłać wszystkie dokumenty za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres [email protected]. Dla osób, które wszelkie formalności wolą realizować bardziej tradycyjną formą został udostępniony adres korespondencyjny Benefia. 

Adres e-mail: [email protected]
Benefia adres korespondencyjny:
BENEFIA Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.
Vienna Insurance Group
al. Jerozolimskie 162a, 02-342 Warszawa

Benefia zgłoszenie szkody

Możliwe w Benefia zgłoszenie szkody klienci mogą zrealizować telefonicznie pod numerem +48 (22) 212 20 30. Ważną informacją jest to, że konsultanci odbierają połączenia od poniedziałku do soboty w godzinach 7:00-20:00. Czas na zgłoszenie nieszczęśliwego wypadku to aż trzydzieści dni roboczych.
Szkoda może zostać zgłoszona również za pomocą specjalnego formularza online. Przed zgłoszeniem szkody należy przygotować między innymi numer polisy, dane uczestników zdarzenia, a także dowód rejestracyjny pojazdu. Jeśli chodzi o szkodę AC obowiązkowo należy podać numer polisy, datę oraz godzinę zdarzenia, przyczynę zdarzenia, miejsce zdarzenia, a także fakt powiadomienia pogotowia, policji czy straży pożarnej o wyrządzonej szkodzie. 

Benefia zgłoszenie sprzedaży

Ważnym aspektem jest to, że w Benefia zgłoszenie sprzedaży jest bardzo łatwe. Wystarczy na stronie internetowej kliknąć “Zawiadomienie o zbyciu, nabyciu, wyrejestrowaniu lub demontażu pojazdu”. Wszystkie potrzebne dokumenty można przesłać pocztą elektroniczną lub tradycyjną. 

Benefia kontakt

Zainteresowane osoby, które chcą uzyskać z Biurem Obsługi Klienta Benefia kontakt mogą zrealizować to na wiele sposobów. Jednym z nich jest przesłanie wiadomości mailowej wykorzystując w tym celu pocztę elektroniczną. Zapytania oraz inne wiadomości należy wysyłać na adres e-mail, jakim jest [email protected] lub [email protected]
Na oficjalnej stronie internetowej znajduje się specjalny formularz kontaktowy. Aby uzyskać kontakt z Benefia, należy go uzupełnić wszystkimi wymaganymi danymi. Powinna zostać w nim zawarta również treść, która szczegółowo opisuje zaistniały problem. Odpowiedzi zwrotne udzielane są przez konsultantów najszybciej jak to możliwe.
Oferowana przez Benefia infolinia funkcjonuje pod numerem +48 (22) 544 14 70. Połączenia mogą zostać zrealizowane od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-18:00, a także w soboty od 9:00 do 14:00. Telefon Benefia pozwala natychmiast uzyskać wszystkie potrzebne informacje oraz odpowiedzi na zapytania. Konsultanci, którzy go obsługują mają wysokie kwalifikacje, szeroki zakres wiedzy, a także duże doświadczenie zawodowe. Bez problemu odpowiedzą na każde pytanie, jakie zada osoba dzwoniąca. 

Aktualnie działający numer telefonu do Biura Obsługi Klienta Benefia to: +48 (22) 544 14 70
Benefia adres e-mail: [email protected] lub [email protected]

Benefia logowanie 

Do portalu Benefia logowanie jest bardzo proste i intuicyjne. Na głównej stronie logowania należy wcisnąć “Aktywuj konto”. Kolejnym krokiem jest wpisanie swoich danych, jakimi są imię, nazwisko oraz numer PESEL. Następnie użytkownicy powinni obowiązkowo zaakceptować regulamin.
Osoby, które nie pamiętają swojego hasła mogą wybrać opcję “nie pamiętam hasła”. Kolejno należy wpisać nazwę użytkownika oraz wynik działania, który znajduje się na obrazku oraz wcisnąć przycisk “resetuj hasło”.

Czy Benefia i Compensa to to samo?

Szukając odpowiedzi na pytanie, co to za firma Benefia udzieli odpowiedzi poprzez zakładkę “O nas”. Firma Benefia w 2015 roku połączyła się ze spółką Compensa. Ważną informacją jest to, że spółka działa aktualnie pod jednym szyldem, jakim jest Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group. Zachowała jednak oddzielne rozwiązania operacyjne dla Benefia. 

Do kogo należy Benefia?

Benefia należy do Vienna Insurance Group. Jest to koncern z wieloletnim doświadczeniem oraz liderem w branży ubezpieczeniowej. Firma Benefia zyskała zaufanie nawet tych klientów, którzy są najbardziej wymagający. Świadczy usługi wyłącznie w wysokim standardzie.

  • Publikacja: 02-03-2023 Zmodyfikowany: 02-03-2023
  • Liczba wyświetleń: 2759