Balcia Insurance

logo Balcia Insurance

Co to jest Balcia Insurance? Gdzie wysłać wypowiedzenie do Balcia? Balcia Insurance zgłoszenie szkody. Balcia zgłoszenie sprzedaży. Balcia kontakt, adres.

Co to jest Balcia Insurance?

Balcia Insurance to łotewska firma ubezpieczeniowa, która działa na rynku już od 1993 roku. Oferta Balcia Insurance kierowana jest dla klientów indywidualnych, małych oraz średnich firm, a także do instytucji. Firma Balcia Insurance w swojej ofercie posiada ubezpieczenia komunikacyjne, turystyczne oraz majątkowe. W Polsce swój oddział otworzyła w 2014 roku.

Balcia Insurance SE Spółka Europejska Oddział w Polsce posiada ubezpieczenia z grupy OC, AC oraz Assistance. Ubezpieczenie OC przeznaczone jest dla właścicieli pojazdów mechanicznych. Jest to obowiązkowa polisa pozwalająca pokryć koszty odszkodowania, które należą się poszkodowanym osobom. AC, czyli Autocasco pozwala pokryć wszelkie straty, które są związane z uszkodzeniem, kradzieżą samochodu oraz jego całkowitym zniszczeniem. Oferowane przez firmę Balcia Insurance ubezpieczenie Assistance zapewnia klientom pomoc po wypadku oraz awarii samochodu. Balcia oferuje różne rodzaje ubezpieczeń, należą do nich między innymi:

 • AC w wariancie Serwis – ubezpieczenie skierowane jest dla pojazdów, które mają nie więcej niż trzy lata, a także dla starszych samochodów, jeśli nastąpi zniesienie zużycia eksploatacyjnego części. Obowiązuje ono na terenie Polski oraz Europy.
 • Assistance w wariancie Podstawowym – oferuje naprawę na miejscu zdarzenie po kolizji, która miała miejsce na terytorium Polski. Umożliwia również holowanie z limitem stu kilometrów. Zapewnia także organizację oraz pokrycie kosztów złomowania pojazdu.
 • Assistance w wariancie Rozszerzonym – ubezpieczenie oferuje wynajem zastępczego samochodu na maksymalnie pięć dni, organizację wraz z pokryciem kosztów złomowania samochodu, przygotowanie pojazdu do holowania, a także holowanie do wskazanego miejsca z limitem pięciuset kilometrów.
 • Assistance w wariancie Maksymalnym – zapewnia holowanie do miejsca docelowego z limitem ośmiuset kilometrów, przygotowanie pojazdu do holowania, naprawę na miejscu zdarzenia w Europie, a także usługi informacyjne. Oferuje również samochód zastępczy na maksymalnie dziesięć dni oraz organizację i pokrycie kosztów zakwaterowania wraz ze śniadaniem na trzy dni.

Balcia Insurance kontakt

Wszystkie zainteresowane osoby, które chcą uzyskać z firmą Balcia Insurance kontakt, mogą zrealizować to na kilka sposobów. Interesanci mają możliwość przesłania wiadomości mailowej za pośrednictwem poczty elektronicznej. Wszelkie wiadomości należy wysyłać na adres e-mail, którym jest [email protected]. Konsultanci Biura Obsługi Klienta starają się odpowiadać na wszystkie otrzymane wiadomości w jak najkrótszym czasie.

Udostępniana przez Balcia Insurance infolinia jest najszybszym dostępnym kanałem kontaktowym, dzięki któremu klienci mogą natychmiast uzyskać wszystkie potrzebne informacje, a także odpowiedzi na nurtujące pytania. Telefon Balcia funkcjonuje pod numerem +48 222 742 222. Połączenia odbierane są przez konsultantów Biura Obsługi Klienta, którzy mają wysokie kwalifikacje, duże doświadczenie zawodowe oraz szeroki zakres wiedzy. To wszystko sprawia, że są w stanie odpowiedzieć na każde zadane przez osobę dzwoniącą pytanie.

Kontakt można uzyskać, korzystając ze specjalnego formularza kontaktowego. Został on zamieszczony na głównej stronie internetowej. Interesanci powinni go uzupełnić, wpisując w odpowiednie miejsca wszystkie wymagane dane oraz treść, która zawiera wszystkie szczegóły zaistniałej sytuacji.

Aktualnie działający numer telefonu do Biura Obsługi Klienta Balcia Insurance SE Spółka Europejska Oddział w Polsce to: +48 222 742 222

Balcia Insurance adres e-mail: [email protected]

Balcia Insurance SE zgłoszenie szkody

Możliwe w firmie Balcia Insurance SE zgłoszenie szkody klienci mogą zrealizować na kilka sposobów. Szkodę można zgłosić telefoniczne pod numerem +48 222 742 222 lub przesyłając wiadomość mailową na adres [email protected]. Godnym uwagi jest fakt, że dział likwidacji szkód funkcjonuje w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-17:00.

Do Balcia Insurance zgłoszenie szkody jest możliwe również poprzez uzupełnienie specjalnego formularza, który znajduje się na głównej stronie internetowej. Bardzo ważne jest to, aby wybrać, z jakiego tytułu będzie zgłaszana szkoda. W formularzu klient powinien obowiązkowo podać wszystkie wymagane dane, jakimi są:

 • data oraz godzina zdarzenia
 • miejsce zdarzenia
 • informacja na temat wezwania policji
 • informacja na temat spisanego oświadczenia
 • informacja dotycząca tego, czy ktoś ucierpiał 
 • informacja dotycząca rodzaju szkody
 • wszystkie dane dotyczące pojazdu poszkodowanego
 • dane dotyczące oględzin pojazdu, informacja na temat formy odbioru odszkodowania
 • dane zgłaszającego

Gdzie wysłać wypowiedzenie do Balcia?

Klienci, którzy chcą złożyć w firmie Balcia Insurance wypowiedzenie umowy, powinni złożyć specjalne pismo wypowiedzenia. Można je złożyć na kilka sposobów. Wypowiedzenie Balcia interesanci mogą składać bezpośrednio u agenta ubezpieczeniowego lub za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem [email protected].

Osoby, które są zwolennikami bardziej tradycyjnej formy kontaktowej, wypowiedzenie mogą wysłać listownie na niżej podany adres korespondencyjny. Ważnym aspektem jest to, że pismo może zostać podpisane przez wszystkie współwłaścicieli pojazdu.

Balcia Insurance adres korespondencyjny: 
Al. Jerozolimskie 136 
02-305 Warszawa 
Polska

Balcia zgłoszenie sprzedaży

Klient w firmie Balcia zgłoszenie sprzedaży powinien zrealizować w ciągu czternastu dni. W tym celu należy skorzystać ze specjalnego formularza online. Interesant powinien odpowiedzieć na wszystkie wymagane pytania oraz dołączyć umowę.

Dokument można przesłać również korzystając z poczty elektronicznej. Wiadomości należy wysyłać na adres [email protected]. Istnieje też możliwość wysłania wszelkich dokumentów pocztą tradycyjną na podany adres korespondencyjny.

 • Publikacja: 22-02-2023 Zmodyfikowany: 23-02-2023
 • Liczba wyświetleń: 2997