product-img

Ubezpieczenie narciarskie

Ubezpieczenie narciarskie z klauzulą alkoholową. Ile kosztuje ubezpieczenie na narty? Jakie ubezpieczenie na narty w Polsce? Ubezpieczenie na narty jednodniowe.

Ubezpieczenie narciarskie

Ubezpieczenia narciarskie to specjalny rodzaj ubezpieczenia, które zapewnia ochronę dla osób lubiących sport zimowy, jakim jest narciarstwo czy snowboarding. Ubezpieczenie na narty to ważny element przygotowań do wyjazdu na narty. Ubezpieczenie to może pomóc w pokryciu kosztów związanych z wypadkiem na stoku narciarskim, który może być bardzo niebezpieczny, w tym opłat za leczenie, rehabilitację, hospitalizację czy transport do szpitala. Dlatego przed każdym wyjazdem o tym charakterze należy odpowiednio przemyśleć i dobrać odpowiednio dopasowaną polisę ubezpieczeniową.

Ubezpieczenie na wyjazd na narty może być zawarte jako samodzielna polisa lub jako część szerszego ubezpieczenia turystycznego. Ubezpieczenie turystyczne może zawierać różne warunki i limity, w zależności od ubezpieczenia i firmy ubezpieczeniowej. Ważne jest, by dokładnie przeczytać warunki ubezpieczenia przed jego podpisaniem umowy i upewnić się, że polisa oferuje interesujący klienta zakres jego ochrony. Przed wyjazdem na narty za granicę warto też się upewnić czy kraj, do którego wybiera się narciarz, nie wymaga posiadania ubezpieczenia czy konkretnych wymogów z nim związanym. W internecie można znaleźć ubezpieczenie na narty porównanie oraz ubezpieczenia na narty ranking, które umożliwią poszukiwanie odpowiedniej polisy. Możliwe jest ubezpieczenie na narty on line bez specjalnego wychodzenia z domu do siedziby odpowiedniej firmy ubezpieczeniowej. Każdy dokument można złożyć w formie elektronicznej, korzystając z podanych przez ubezpieczyciela form elektronicznych.

Ile kosztuje ubezpieczenie na narty?

Koszt ubezpieczenia narciarskiego jest zależny w szczególności od tego, w jakim powinien okresie działać. Według logicznego systemu im dłuższy jest okres ważności ubezpieczenia, tym droższa jest sama w sobie polisa ubezpieczeniowa. Najtańszym rodzajem takiego ubezpieczenia jest jednodniowe ubezpieczenie narciarskie. Dodatkowo cena rośnie wraz z rozbudowaniem zakresu ochrony zapewnianej przez polisę narciarską, która gwarantuje wysoki poziom opieki.

Jakie ubezpieczenie na narty w Polsce?

W Polsce dostępnych jest wiele stoków narciarskich, dostosowanych zarówno do umiejętności początkujących miłośników tego sportu, jak i bardziej zaawansowanych narciarzy. Więc: Jakie ubezpieczenie na narty w Polsce? Na pewno dobry wyborem polisy narciarskiej, będzie takie ubezpieczenie, w którym zawarta będzie ochrona w miejscach na terenie Polski. Ubezpieczenie narciarskie w Polsce powinno zapewniać opiekę w przypadku m.in. różnego rodzaju kontuzji, wypadków i różnego typu sytuacji losowych niezależnych od narciarza.

Ubezpieczenie na narty jednodniowe

Ubezpieczenie jednodniowe narciarskie to rodzaj ubezpieczenia, które oferuje ochronę osoby ubezpieczonej na określony okres – jeden dzień. Wiele ośrodków narciarskich i kurortów oferuje ubezpieczenie narciarskie jednodniowe dla klientów, którzy kupują u nich bilety narciarskie. W niektórych przypadkach ubezpieczenie narciarskie może być zawarte w cenie biletu. Jednak są to indywidualne przypadki, o których można się dowiedzieć po uważnym przeczytaniu oferty. Przed wyborem ubezpieczenia narciarskiego jednodniowego każdy poszukiwacz powinien zapoznać się z całą propozycją, zwracając uwagę na poziom i zakres ochrony, tak by ubezpieczenie narciarza było odpowiednio dopasowane do jego  potrzeb. Takie ubezpieczenie jednodniowe narty jest dobrą opcją dla osób, które wybierają się na narty okazjonalnie i na krótki okres, przy czym dodatkowo nie chcą wydawać dużej ilości pieniędzy na dłuższy okres ubezpieczenia, które im się nie przyda. Koszt polisy jednodniowej nie jest duży i zależy od wieku osoby ubezpieczonej. 

Ubezpieczenie narty za granicą

Jeśli planuje się wyjazd na narty za granicę, z pewnością warto zastanowić się nad zakupem ubezpieczenia narciarskiego. Ubezpieczenie OC narciarskie  zapewni ochronę przede wszystkim finansową w przypadku wypadku czy doznanej kontuzji lub choroby.

Przed zakupem ubezpieczenia narciarskiego należy się upewnić czy posiada się ubezpieczenie turystyczne, które obejmuje sporty zimowe. W niektórych przypadkach ubezpieczenie turystyczne może zawierać polisę na wypadek pewnych szkód wyrządzonych podczas uprawiania sportu takiego jak narciarstwo. Warto jednak sprawdzić, jakie w takie sytuacji obowiązują ograniczenia ubezpieczenia. Oprócz tego, w przypadku wyjazdu na narty za granicę należy zweryfikować, czy dany kraj w swoich ustawach nie posiada nakazu posiadania takiego ubezpieczenia podczas korzystania z ich stoków. Ceny takich ubezpieczeń różnią się znacznie od siebie. W przypadku wyceny takiego ubezpieczenia brany jest w szczególności kraj, w którym ma ono obowiązywać. Dostępne jest m.in.:  ubezpieczenie narciarskie Austria.

Ubezpieczenie narciarskie a alkohol

Jak wiadomo zestawienie alkoholu z jazdą na nartach, nie jest najlepszym pomysłem i wyborem ze względu na złe konsekwencje, które mogą wystąpić. Mimo wszystko niektórzy zastanawiają się, czy ubezpieczenia narciarskie obejmują również wypadki spowodowane pod wpływem alkoholu. Niestety odpowiedź może być dla niektórych rozczarowująca, ponieważ większość ubezpieczeń narciarskich ochroną nie obejmuje zdarzeń, w których szkody zostały wyrządzone wskutek spożycia alkoholu. W szczególności, jeśli stężenie alkoholu we krwi miało wartość powyżej 0,2 promila. Jednak zdarzają się takie ubezpieczenia, do których dołączana jest klauzula alkoholowa – ubezpieczenie narciarskie z klauzulą alkoholową.

Takie polisy z klauzulą zazwyczaj obejmują NNW oraz sumę ubezpieczenia kosztów leczenia. Pokrywa koszty leczenia w szpitalu czy transport do szpitala. Są dwa rodzaje ubezpieczeń z klauzulą alkoholową:

  • z limitem spożytego alkoholu 
  • bez limitu.

Natomiast klauzula alkoholowa nie jest brana pod uwagę w przypadku: złamania prawa, niedostosowania się do obowiązujących zasad oraz uszkodzenia osoby trzeciej pod wpływem alkoholu.

Ubezpieczenie OC instruktora narciarstwa

Ubezpieczenie dla instruktora narciarstwa jest bardzo dobrym wyborem. Chroni przed szkodami wyrządzonymi przez ucznia w sposób nieumyślny. Polisa zapewnia ochronę oraz możliwość wypłacenia odszkodowania po wypadku. Ubezpieczenie obejmuje kontuzje i urazy. Dodatkowo można je rozszerzyć o ubezpieczenie NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków).

  • Publikacja: 22-02-2023 Zmodyfikowany: 23-02-2023
  • Liczba wyświetleń: 1227