product-img

Ubezpieczenie motocykla

Czy ubezpieczenie motocykla jest obowiązkowe? Ile kosztuje ubezpieczenie motocykla. Ubezpieczenie motocykla online, kalkulator ubezpieczeń OC i AC.

Czy ubezpieczenie motocykla jest obowiązkowe?

Ubezpieczenie OC motocykla jest obowiązkowe. Brak jego wykupienia przez interesanta niesie za sobą poważne konsekwencje związane z wysokimi karami finansowymi.

Oprócz ubezpieczenia OC, motocyklista powinien zastanowić się również nad wykupieniem ubezpieczenia AC. Pierwsze z nich zapewnia ochronę wyłącznie na wypadek spowodowania szkody. W przypadku uszkodzenia pojazdu z innych przyczyn, które spowodowane są siłami natury, ubezpieczenie OC nie obowiązuje.

Ubezpieczenie motocykla AC zapewnia ochronę w przypadku kradzieży pojazdu oraz jego części, uszkodzenia lub całkowitego zniszczenia pojazdu przez wandala, uszkodzenia oraz całkowitego zniszczenia pojazdu przez siły przyrody, a także uszkodzenia czy szkody całkowitej, która powstała wskutek wypadku drogowego. Należy pamiętać, że zakres ochrony zależy jednak od Towarzystwa Ubezpieczeniowego. Może się on różnić w różnych firmach, ponieważ ubezpieczenie motocykla AC nie jest obowiązkowe.

Ile kosztuje ubezpieczenie motocykla?

Właściciele motocykla, tak jak każdego pojazdu mechanicznego w Polsce zobowiązani są wykupić ubezpieczenie. Ubezpieczenie OC motocykla jest obowiązkowe a zakres ochrony zawsze będzie objęty takimi samymi regułami.

Na pytanie ile kosztuje ubezpieczenie motocykla nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wysokości składek dla poszczególnych osób mogą się znacznie od siebie różnić. Na koszt ubezpieczenia motocykla wypływają różne czynniki. Dotyczą one rodzaju motocykla, wiek, pojemności silniki oraz jego przebiegu. Wpływ na koszt składki ubezpieczeniowej ma także wiek motocyklisty, miejsce zamieszkania, stan cywilny oraz dotychczasowa historia ubezpieczenia. Ubezpieczyciele, biorąc pod uwagę wszystkie zmiennie, są w stanie oszacować ryzyko ubezpieczeniowe motocykla stwarzane przez danego interesanta.

Ubezpieczenie motocykla kalkulator

Interesanci, którzy chcą ubezpieczyć swój motocykl powinni sprawdzić najpierw ile zyskają. Osoby, które mają zamiar wykupić ubezpieczenie motocykla, kalkulator OC oraz AC jest idealnym rozwiązaniem. Wystarczy wypełnić pola, wpisując wszystkie wymagane dane oraz kliknąć przycisk gotowe. Informacje, jakie należy wpisać to rodzaj ubezpieczenia, numer rejestracyjny, start ochrony, imię, nazwisko, adres poczty elektronicznej, numer telefonu, a także kod pocztowy.

Darmowy kalkulator ubezpieczenia motocykla analizuje kilkadziesiąt Towarzystw Ubezpieczeniowych oraz proponuje najkorzystniejsze, oraz najtańsze oferty. Dzięki niemu zakup ubezpieczenia motocyklu można bardzo szybko oraz łatwo zrealizować.

Ubezpieczenie od kradzieży motocykla

Aktualnie bardzo często zdarzają się kradzieże motocyklów. Jest to coraz częstsze zjawisko, ponieważ kradzież motocykla jest znacznie łatwiejsza od kradzieży samochodu.

Z wielu przyczyn warto wykupić ubezpieczenie od kradzieży motocykla. Ubezpieczenie motocykla zapewnia środki równe wartości skradzionego pojazdu. Cena ubezpieczenia od kradzieży motocykla zależy głównie od:

  • wartości pojazdu 
  • zakresu ochrony
  • typu motocykla
  • rocznika motocykla 
  • danych właściciela pojazdu

Porównywanie warunków umów ubezpieczenia od kradzieży motocykla jest zazwyczaj trudne oraz czasochłonne. Warto w tej sytuacji skorzystać z kalkulatora online. Po wysłaniu wszystkich wymaganych odpowiedzi interesant otrzymuje listę najbardziej korzystnych do porównania ofert.

Ubezpieczenie na życie dla motocyklisty

Bardzo ważne jest ubezpieczenie na życie dla motocyklisty, ponieważ chroni go w razie doznania trwałego uszczerbku na zdrowiu. Jeśli motocyklista spowoduje wypadek drogowy i dozna w nim poważnych urazów, Towarzystwo Ubezpieczeniowe wypłaca mu odszkodowanie. Środki mogą zostać przeznaczone na leczenie, a także na rehabilitację.

Ubezpieczenie na życie dla motocyklisty nie jest obowiązkowe. Warto jednak pomyśleć nad zakupem z tego względu, że motocykliści są szczególnie narażeni na ryzyko odniesienia ciężkiego uszkodzenia ciała podczas jazdy.

Kupując ubezpieczenie na życie dla motocyklisty warto zwrócić uwagę w szczególności na wysokość sumy ubezpieczenia. Należy wiedzieć, że im wyższa suma ubezpieczenia, tym wyższa będzie kwota odszkodowania, które wypłaca Towarzystwo Ubezpieczeniowe. Ubezpieczyciel sumę ubezpieczenia określa indywidualnie dla każdego interesanta.

Bardzo ważnym aspektem przy zakupie tego rodzaju ubezpieczenia jest zakres terytorialny. Jest to istotne, ponieważ niektóre Towarzystwa Ubezpieczeniowe ograniczają się wyłącznie do jednego terytorium Polski.

Ubezpieczenie online motocykla

Aktualnie ubezpieczenie online motocykla może być bez problemu zrealizowane przez interesanta. Korzystając z kalkulatora ubezpieczeń OC oraz AC nie ma potrzeby sprawdzania każdego Towarzystwa Ubezpieczeniowego. Wystarczy wpisać rodzaj ubezpieczenia, numer rejestracyjny motocykla, imię, nazwisko, kod pocztowy, adres poczty elektronicznej, numer telefonu, a także datę, od kiedy pojazd ma zostać ubezpieczony. Kiedy wyświetlą się wszystkie najkorzystniejsze propozycje należy wejść w wybraną ofertę oraz wykupić ją w szybki i  wygodny sposób bez konieczności wychodzenia z domu.

  • Publikacja: 14-02-2023 Zmodyfikowany: 16-02-2023
  • Liczba wyświetleń: 970