product-img

Ubezpieczenie grupowe

Co to jest ubezpieczenie grupowe? Sprawdź, co obejmuje ubezpieczenie grupowe i kiedy wygasa polisa. Warianty ubezpieczenia grupowego w pracy.

Grupowe ubezpieczenie na życie to rodzaj polisy, który oferowany jest dla członków określonej grupy lub organizacji. Może to być oferowane przez pracodawców jako dodatkowa korzyść dla pracowników, ale również przez banki czy operatorów sieci telekomunikacyjnych.

Grupowe ubezpieczenie na życie charakteryzuje się atrakcyjną ceną i minimum formalności, co sprawia, że jest to rozwiązanie bardzo popularne w miejscu zatrudnienia. Często jest ono częścią tzw. pakietu socjalnego, obok innych dodatkowych korzyści, takich jak abonament na siłownię czy dopłata do firmowych posiłków. Miesięczny koszt grupowego ubezpieczenia na życie zwykle nie przekracza 50 zł, a niektóre polisy tego typu są nawet bezpłatne. Przed podjęciem decyzji o skorzystaniu z tego rodzaju ubezpieczenia, warto jednak dokładnie poznać jego wady i zalety.

Ubezpieczenie grupowe co to jest?

Ubezpieczenie grupowe na życie jest formą polisy przeznaczoną dla grupy osób w jakiś sposób połączonych. Może ono dotyczyć przykładowo pracowników jednej firmy czy też klientów jednego operatora sieci komórkowej. Grupowe ubezpieczenie na życie jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą zadbać o swoje bezpieczeństwo finansowe i ochronę swoich bliskich. Jest to szczególnie atrakcyjna opcja dla pracowników, którzy chcą zapewnić sobie i swoim bliskim dodatkową ochronę w razie niespodziewanych wydarzeń. Warto pamiętać, że grupowe ubezpieczenie na życie oferuje szeroki zakres ochrony, w tym m.in.:

 • zgon ubezpieczonego,
 • śmierć bliskich osób,
 • poważne zachorowanie
 • nieszczęśliwe wypadki

Kwota sumy ubezpieczenia, czyli maksymalna kwota odszkodowania ubezpieczenia grupowego, na jaką można się ubezpieczyć, nie jest zazwyczaj wysoka. Zazwyczaj wynosi ona od 50 000 zł do 100 000 zł. W ofercie ubezpieczyciela zwykle dostępne są dwa lub trzy warianty cenowe, które obejmują pakiet zdarzeń ubezpieczeniowych z określonymi kwotami odszkodowania.

Co ważne, dostępne są różne warianty cenowe, dzięki czemu każdy może znaleźć opcję odpowiednią dla swoich potrzeb i możliwości finansowych. Chcąc dowiedzieć się więcej o grupowym ubezpieczeniu na życie, warto skontaktować się z doradcą ubezpieczeniowym lub zapoznać się z ofertami dostępnymi w Internecie.

Gdzie kupić ubezpieczenie grupowe?

Ubezpieczenie grupowe można zakupić najczęściej w miejscu zatrudnienia, gdzie pracodawca nawiązuje współpracę z wybranym towarzystwem ubezpieczeniowym i proponuje swoim pracownikom konkretną ofertę. Oprócz tego, ubezpieczenie grupowe można również kupić w salonie operatora sieci komórkowej lub w banku podczas wizyty przy przedłużaniu umowy abonamentu lub wyrabianiu karty kredytowej. Zazwyczaj jest to atrakcyjny cenowo produkt, który może zostać doliczony do rachunku lub składka może być pobierana z rachunku bankowego.

Zalety ubezpieczenia grupowego

Ubezpieczenie grupowe na życie ma swoje wady i zalety, dlatego niektórzy decydują się na zakup tego rodzaju ochrony, podczas gdy dla innych może być ono niewystarczające zarówno pod względem oferowanej ochrony, jak i sumy ubezpieczenia.

Plusy ubezpieczenia grupowego to:

 • dosyć szeroki zakres ochrony – ubezpieczenie grupowe stanowi wsparcie finansowe w przypadku śmierci bliskiej osoby czy nagłej hospitalizacji ubezpieczonego
 • niewielka ilość formalności – najczęściej nie są wymagane dodatkowe badania
 • wygoda – składka za ubezpieczenie zdrowotne może być opłacana przez pracodawcę z wynagrodzenia
 • stosunkowo niska cena składki miesięcznej

Oczywiście nie każda osoba będzie zainteresowana zakupem grupowego ubezpieczenia na życie. Taka polisa ma również swoje wady:

 • niska suma ubezpieczenia w porównaniu do indywidualnego ubezpieczenia na życie
 • krótki czas trwania ochrony

 • Publikacja: 21-12-2022 Zmodyfikowany: 19-07-2023
 • Liczba wyświetleń: 924