product-img

Ubezpieczenie mieszkania od kradzieży

Na czym polega ubezpieczenie mieszkania od kradzieży? Ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania od kradzieży? Ubezpieczenie od kradzieży jakie wybrać?

Na czym polega ubezpieczenie mieszkania od kradzieży?

Ubezpieczenie mieszkania od kradzieży gwarantuje klientowi uzyskanie odszkodowania po włamaniu. Przez towarzystwa ubezpieczeniowe zostały wyróżnione trzy ryzyka kradzieżowe, do których należą kradzież zwykła i rabunek osobistych rzeczy, kradzież z włamaniem, a także kradzież poza miejscem zamieszkania. Interesant może je wykupić jako dodatek do ubezpieczenia w zakresie podstawowym. 

Warto rozróżniać te trzy rodzaje kradzieży. W przypadku kradzieży z włamaniem złodziej pozostawia po sobie wyraźne ślady, do których należy na przykład wyłamanie zamka. Jeśli chodzi o kradzież zwykłą, rzeczy zostają skradzione bez jakichkolwiek znaków pojawienia się tam obcej osoby. Rabunek dotyczy kradzieży poza miejscem, które obejmuje ubezpieczenie. 

Jak ubezpieczyć mieszkanie od kradzieży oraz włamania?

Ze względu na fakt, że ubezpieczenie mieszkania od kradzieży wraz z włamaniem jest wyłącznie dodatkiem do polisy, interesanci nie mogą wykupić go jako osobny produkt. Aby zaopatrzyć się w tego rodzaju ochronę, koniecznie należy wykupić podstawowy wariant ubezpieczenia mieszkania od kradzieży oraz poszerzyć go dodatkowo o ruchomości domowe, oraz ryzyko włamania. 

Warto wiedzieć, że istnieje również możliwość ubezpieczenia od kradzieży z włamaniem mienia, które przechowywane jest w zabudowaniach zlokalizowanych na posesji właściciela. Musi on jednak zakupić wszelkie dodatkowe rozszerzenia. 

Cena ubezpieczenia mieszkania od kradzieży

Z pewnością cena ubezpieczenia mieszkania od kradzieży jest zależna od wielu czynników. Wycena przede wszystkim oparta jest na wartości mienia, a także na zakresie ochrony, jaka ma obejmować mienie. Koszt składki ubezpieczeniowej rośnie, gdy w polisie zostanie uwzględnione wiele zdarzeń, a także, wtedy kiedy wartość mienia jest spora. 

Przykładową składkę ubezpieczenia mieszkania od kradzieży można obliczyć za pomocą specjalnego kalkulatora ubezpieczeń. Przed zakupem odpowiedniej polisy warto porównać ceny u poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych.

Zabezpieczenie własne a ubezpieczenie mieszkania od kradzieży

Towarzystwa Ubezpieczeniowe wymagają od właścicieli, aby mieszkanie spełniało określone kryteria bezpieczeństwa. Jeśli spełni wszystkie wymogi, wtedy interesant będzie mógł ubezpieczyć je od kradzieży. 

Do podstawowych wymogów, jakie trzeba spełnić, aby można było ubezpieczyć mieszkanie od kradzieży należy przede wszystkim to aby drzwi wejściowe oraz zamki posiadały określone parametry. W innym przypadku wypłacenie odszkodowania za kradzież z włamaniem niestety jest niemożliwe. 

Jak udowodnić kradzież w domu?

W przypadku potrzeby udowodnienia kradzieży w domu bardzo przydatne jest badanie wariograficzna. Dzięki niemu można ustalić, czy dana osoba brała udział w przestępstwie. 

Tego rodzaju badanie przeprowadza się wyłącznie w ramach prywatnych, aby wykryć sprawcę kradzieży w rodzinie. Dzięki tej metodzie nie ma konieczności wdrażać w daną sprawę policji oraz prokuratury.

Ubezpieczenie kradzieżowe mieszkania – jak uzyskać odszkodowanie

Po wystąpieniu sytuacji, która dotyczy kradzieży w mieszkaniu wiele osób zastanawia się jak uzyskać odszkodowanie. Na początku należy koniecznie zrealizować połączenie na policję i zgłosić ten fakt. Do czasu przyjazdu funkcjonariuszy nie należy niczego dotykać, ponieważ może to zatrzeć wszelkie ślady. 

Przede wszystkim od policji należy obowiązkowo pobrać protokół z interwencji. Jest to bardzo ważne, ponieważ ubezpieczyciel, ma prawo wymagać potwierdzenia pojawienia się policji na miejscu zdarzenia. Właściciel mieszkania koniecznie powinien sprawdzić co zostało zniszczone oraz skradzione. Warto sporządzić listę wszystkich skradzionych przedmiotów. 

Ubezpieczenie mieszkania od kradzieży pozwala zgłosić ten fakt od trzech do siedmiu dni. Najlepszy wyborem będzie zrobienie tego natychmiast, ponieważ dzięki temu proces przyznania odszkodowania wystąpi jak najszybciej. Kontakt z towarzystwem ubezpieczeniowym można uzyskać na wiele sposobów, jednak kontakt telefoniczny będzie najlepszy wyborem, dzięki któremu natychmiast można otrzymać wszystkie potrzebne informacje.

Ubezpieczenie mieszkania od kradzieży – Jak to zrobić?

Wszystkie zainteresowane osoby, ubezpieczenie mieszkania od kradzieży mogą zakupić przez internet korzystając w tym celu z kalkulatora ubezpieczeń. Pierwszym krokiem jest uzupełnianie wszystkich wymaganych danych nieruchomości, jakimi są głównie jej metraż, rodzaj, adres, a także wiek. 

Obowiązkowo należy podać również formę własności, swój wiek, historię ubezpieczenia oraz datę, od której ma rozpocząć się umowa. Następnie interesant powinien wybrać mienie, które chce ubezpieczyć oraz zaznaczyć wyposażenie. Później trzeba wybrać jakimi ryzykami ma zostać uzupełniona polisa podstawowa. Petent musi również podać wszystkie własne zabezpieczenia, do których należy liczba oraz rodzaj zamków domofon, dozór agencji ochrony czy monitoring. Na koniec wszystkie dane należy zatwierdzić oraz potwierdzić dane osobowe, które są potrzebne do finalizacji transakcji. Klient ma możliwość wyboru formy płatności, która będzie dla niego najwygodniejsza.

  • Publikacja: 20-02-2023 Zmodyfikowany: 20-02-2023
  • Liczba wyświetleń: 590