UNIQA

logo UNIQA
UNIQA numer telefonu: 22 599 95 22
UNIQA adres email: [email protected]

W jakim zakresie działa firma UNIQA? UNIQA ubezpieczenie na życie, turystyczne. UNIQA kontakt, infolinia, adres. UNIQA reklamacje, logowanie, wnioski.

Czym zajmuje się UNIQA?

Firma UNIQA funkcjonuje w Polsce od trzydziestu lat. Jest to jedna z przodujących grup ubezpieczeniowych w Europie Środkowej oraz Wschodniej. Według Austrii UNIQA to jedna z najlepszych i najsilniejszych marek ubezpieczeniowych. Zabezpiecza życie, a także majątek wszystkich swoich klientów. 

W Polsce firma posiada aż szesnaście oddziałów. Poszczególne z nich interesanci mogą bez problemu znaleźć poprzez główną stronę internetową. Dokładne zapoznanie się z ofertą firmy możliwe jest za pośrednictwem infolinii, a także odbywając w osobistą wizytę w placówce. 

UNIQA kontakt

Zainteresowane osoby, które chcą uzyskać z firmą UNIQA kontakt mogą to wykonać na wiele sposobów. Interesanci mają możliwość odbycia czatu online z konsultantem na żywo. Wystarczy na głównej stronie internetowej wybrać opcję “rozpocznij czat z konsultantem”.

Istnieje też opcja przesłania wiadomości mailowej, wykorzystując w tym celu pocztę elektroniczną. Wszelkie zapytania, a także innego rodzaju wiadomości należy wysyłać na adres [email protected]. Pracownicy Biura Obsługi Klienta na wszystkie wiadomości starają się odpowiadać w jak najkrótszym czasie. 

Oferowana przez UNIQA infolinia działa pod numerem 22 599 95 22. Jest to najszybszy kanał kontaktowy, dzięki któremu klienci mogą natychmiast otrzymać odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania. Połączenia są odbierane przez profesjonalnych konsultantów, którzy mają dużą wiedzę, doświadczenie zawodowe, a także wysokie kwalifikacje. Są oni w stanie odpowiedzieć na każde pytania, jakie zada im osoba dzwoniąca. 

Aktualnie działający numer telefonu do Biura Obsługi Klienta UNIQA to: 22 599 95 22
UNIQA adres e-mail: [email protected]

UNIQA ubezpieczenia

Oferowane przez firmę UNIQA ubezpieczenia dotyczą życia, zdrowia, mienia, a także turystyki. W UNIQA ubezpieczenie na życie w pakiecie Ochrona z Plusem umożliwia szeroki zakres ochrony życia oraz zdrowia klienta polisy, oraz jego rodziny. 

W sytuacji urodzenia się dziecka, jeśli ten fakt zostanie zgłoszony pieniądze z tego tytułu można otrzymać nawet tego samego dnia. Ważnym aspektem jest to, że ochrona ubezpieczeniowa świadczona jest przez firmę do rocznicy polisy, która następuje po ukończeniu sześćdziesiątego dziewiątego roku życia. Jeśli u klienta zdiagnozowano poważne zachorowanie, w ciągu dwunastu miesięcy może on skorzystać z trzydziestu wizyt u specjalistów bez konieczności posiadania skierowania.

UNIQA Ubezpieczenie Turystyczne

Możliwe do wykupienia w firmie UNIQA ubezpieczenie turystyczne umożliwia bezpiecznie podróżowanie. Turystyczna polisa UNIQA pokrywa koszty leczenia w przypadku nagłego zachorowania w podróży. 

Ubezpieczenie Turystyczne UNIQA obejmuje koszty leczenia, opóźnienie bagażu, opóźnienie lotu, ubezpieczenie bagażu podróżnego, ubezpieczenie sprzętu sportowego, ubezpieczenie gotówki wypłaconej z bankomatu, a także ubezpieczenia mienia, które zostało zostawione w domu. Ten rodzaj ubezpieczenia zapewnia pomoc na miejscu oraz ochronę już od trzech godzin po zakupieniu polisy. Umożliwia kontakt w języku polskim oraz angielskim w ramach assistance w każdym miejscu na świecie.

Jak zgłosić szkodę w UNIQA?

Do ubezpieczyciela UNIQA zgłoszenie szkody może zostać zrealizowane drogą internetową. Jest to najszybszy sposób, który pozwala na natychmiastowe otrzymanie przez ubezpieczyciela wszystkich niezbędnych do wypłaty odszkodowania dokumentacji. Dokumenty można również wysyłać pocztą tradycyjną na adres korespondencyjny UNIQA.

W przypadku szkód komunikacyjnych sprawca stłuczki ma obowiązek udostępnienia wszystkich swoich danych, informacji, które dotyczą ubezpieczenia OC, a także danych o pojeździe. Do ubezpieczyciela szkodę warto zgłosić natychmiast, w celu otrzymania odszkodowania. Jeśli zdarzenie zostało zakwalifikowane jako przestępstwo można jest zgłosić w ciągu dwudziestu lat od momentu jego wystąpienia. 

W firmie UNIQA zgłaszanie szkody do ubezpieczyciela bez pośredników jest jak najbardziej możliwe. Wystarczy w tym celu skontaktować się, wypełniać odpowiedni formularz, który znajduje się na głównej stronie internetowej.

UNIQA logowanie

Klienci, którzy po raz pierwszy realizują w UNIQA logowanie zobowiązani są dokonać aktywacji swojego konta. Na początek należy wpisać adres poczty elektronicznej oraz otrzymane od UNIQA hasło. Po zalogowaniu pojawia się okienko z głównym widokiem. Użytkownik może skorzystać z trzech funkcji, jakimi są:

  • Rejestracja wyjazdu grupowego
  • Zgłoszenia kosztów rezygnacji
  • Przejrzenie historii swoich zgłoszeń

UNIQA wypowiedzenie OC

Interesant w firmie UNIQA wypowiedzenie OC może zrealizować wygodnie w formie online bez konieczności wychodzenia z domu. W tym celu należy skorzystać ze specjalnego formularza. Istnieją różne opcje rezygnacji:

  • Rezygnacja z kontynuacji polisy na kolejny rok - Rezygnację petent może złożyć najpóźniej dzień przed zakończeniem aktualnej polisy. 
  • Rezygnacja z kontynuacji polisy po zakupie pojazdu - Kiedy klient kupił samochód, sprzedający obowiązkowo powinien przekazać mu polisę OC. Nie ma jednak konieczności korzystania z niej z przymusu, umowę można bez problemu wypowiedzieć. 

Jak sprawdzić swoje ubezpieczenie w UNIQA?

Ubezpieczenie samochodu w UNIQA interesanci mogą bez problemu sprawdzić korzystając z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Baza uwzględnia spis wszystkich polis, które zostały sprzedane. 

Jak sprawdzić swoje ubezpieczenie w UNIQA za pomocą UFG? Na początek z górnego menu należy wybrać opcję “baza OC i AC”. Następnie użytkownik powinien przejść do “identyfikacja umowy OC na dzień”. W celu sprawdzenia należy posiada numer rejestracyjny pojazdu lub jego numer VIN. Obowiązkowo powinien zostać określony dzień, na jaki powinna zostać zrealizowana weryfikacja OC. Koniecznie trzeba tez wybrać kraj, na którego terytorium znajduje się auto oraz doszło do zdarzenia.

Czy AXA i UNIQA to to samo?

Aktualnie UNIQA i AXA działają już pod jedną nazwą. Obie spółki zostały połączone po uzyskaniu zgody Komisji Nadzoru Finansowego oraz po wpisie do Krajowego Rejestru Sądowego. 

Oferuję one w Polsce szeroką ofertę ubezpieczeń majątkowych, życiowych, a także komunikacyjnych. Firma UNIQA to lider wśród ubezpieczeń majątku spółdzielni oraz wspólnot mieszkaniowych.

Kto jest właścicielem firmy UNIQA?

Właścicielem spółek jest od 2000 roku jest austriacki koncern ubezpieczeniowy UNIQA. Firma w 2019 roku po raz czwarty otrzymała tytuł Instytucji Roku. 

Czy UNIQA wypłaca odoszkodowania?

Wszystkim osobom, które opłacają składki ubezpieczeniowe firma UNIQA wypłaca odszkodowania. Istnieją jednak sytuacji, kiedy ubezpieczyciel odmawia wypłaty odszkodowania, są one ściśle określone w umowie. 

Ubezpieczyciel ma prawo odmówić wypłaty odszkodowania, kiedy do zdarzenia dojdzie jeszcze przed podpisaniem umowy ubezpieczeniowej. W przypadku gdy do szkody przyczyniła się osoba po spożyciu alkoholu również nie należy liczyć na wypłatę ubezpieczenia. Środków finansowych klient nie otrzyma także wtedy, kiedy do zniszczeń doszło w mieszkaniu, które nie było użytkowane przez właściciela od dłuższego czasu. 

UNIQA reklamacje

Do ubezpieczyciela UNIQA reklamacje można składać na kilka sposobów. Jednym z nich jest wypełnienie specjalnego formularza online. Należy wpisać tam wszystkie wymagane dane oraz odpowiednią treść. Reklamację można składać również telefonicznie na podany numer infolinii UNIQA. Osoby, które są zwolennikami tradycyjnych form kontaktowych mają możliwość wysłania listu na adres korespondencyjny. 

Klienci otrzymują odpowiedzi na reklamacje na piśmie lub pocztą elektroniczną. Jeśli osoba składająca reklamację nie podała żadnych danych kontaktowych powinna dosłać takie informacje. 

  • Publikacja: 21-02-2023 Zmodyfikowany: 21-02-2023
  • Liczba wyświetleń: 2440